BALKÓNY

 

Typy zasklenia

 

BEZRÁMOVÝ POSUVNO-OTOČNÝ SYSTÉM


Bezrámový posuvno-otočný systém je vybavený celou radou ovládacích prvkov, ktoré zaisťujú jeho jednoduchú obsluhu. Takým prvkom je napríklad zaistenie koncového skleneného dielu v uzavretej polohe - horný zámok. Ďalšími sú zaisťovacia kľučka koncového dielu, zaisťovací zámok FAB koncového dielu, vetrací prípravok, bočné tesniace profily krajných dielov, aretačný popruh pre otočené diely a pod.
K zasklievaciemu systému je tiež ponúkaná celá škála doplnkov na želanie – stropný sušiak na bielizeň, vertikálne žalúzie.

Obľúbenosť u zákazníkov:  
 
 

RÁMOVÝ POSUVNÝ SYSTÉM

Rámový posuvný systém Vás osloví svojím dokonalým prevedením. Ponúka možnosť zasklenia stavebných otvorov, napr. lodžií, balkónov. Tento systém sa takisto využíva aj pri zasklievaní terás a zimných záhrad. Inštaláciou posuvného zasklenia môžete i v panelovom dome vytvoriť z balkónu alebo lodžie ďalší priestor, ktorý bolo doteraz možné využívať iba v letných mesiacoch a zväčšiť tak obytnú plochu bytu. V zimnom období možno pomocou tohto systému dosiahnuť úsporu tepla, v letnom období umožňujú posuvné diely vetranie až troma štvrtinami zasklenej plochy.

Obľúbenosť u zákazníkov:  
 
 

BEZRÁMOVÝ POSUVNÝ SYSTÉM

Bezrámový posuvný systém je systém vyrábaný firmou Promont Glass s.r.o.. Pohľadovo vytvára dojem súvislej sklenenej plochy. Každá tabuľa sa posúva. Môže byť zhrnutá na ľavej alebo pravej strane, alebo odhrnutá od stredu do strán, alebo roztiahnutá vejárovite v strede loggie.
Vrchná a spodná koľajnica s odtokom sú prevzaté z rámového systému. Montujú sa na strop a podlahu. Používa sa dvojkoľaj, trojkoľaj, štvorkoľaj. Je teda možné realizovať zasklenia s počtom 2,3,4,6,8 okenných tabúľ, v závislosti na veľkosti montážneho otvoru. Každý diel sa posúva po spodnej koľajnici pomocou dvoch ložiskových koliesok. Výplň okenného krídla je ESG (kalené) sklo hrúbky 6 mm. Je osadené v spodnom a vrchnom vodorovnom fixačnom profile. Medzi jednotlivé okenné diely je vložené číre, UV stabilné PVC tesnenie tvaru „F“, ktoré utesňuje systém. Na obidvoch stranách môže byť osadené madlo s poistkou, ktoré bráni nežiaducemu otvoreniu z vonkajšej strany. Systém je možno doplniť sieťkou proti hmyzu, ktorá je osadená v samostatnom ráme vo voľnej koľajnici.

Obľúbenosť u zákazníkov:  
 
 

BEZRÁMOVÝ OTOČNÝ SYSTÉM BEZ VÝHYBKY

Bezrámový Otočný Systém bez výhybky je najnovším zo zasklievacích systémov v našej ponuke.

Obľúbenosť u zákazníkov:  
 

Doplnky pre zasklenie balkónov

 

Doplnky k zaskleniu balkónov

Z doplnkov k zaskleniu balkónov sa najčastejšie využívajú rôzne obklady zábradlí. Častým doplnkom taktiež býva doplnková strieška, ktorá chráni zasklenie pred znečistením, alebo dažďom. K ďalším obľúbeným doplnkom patrí parapet alebo kvetinový držiak. O možnosti všetkých balkónových doplnkoch Vám radi povieme v našej firme Promont Glass s.r.o..