ZIMNÉ ZÁHRADY − TERASY

 Konštrukčné materiály

 

Strechy

 

SYSTÉM ZASTREŠENIA

Strecha je základným bodom formovania terasy. Či už použijeme na strechu sklo, čím celú terasu presvetlíme, alebo ju zakryjeme nepriehľadnou krytinou a tým vytvoríme príjemné tienenie. Preto pri komunikácii so zákazníkom kladieme veľký dôraz práve na typ zakrytia terasy.

 

Typy zasklenia

 

RÁMOVÝ POSUVNÝ SYSTÉM

Rámový posuvný systém Vás osloví svojím dokonalým prevedením. Ponúka možnosť zasklenia stavebných otvorov, napr. lodžií, balkónov. Tento systém sa takisto využíva aj pri zasklievaní terás a zimných záhrad. V zimnom období možno pomocou tohto systému dosiahnuť úsporu tepla, v letnom období umožňujú posuvné diely vetranie až troma štvrtinami zasklenej plochy.

Obľúbenosť u zákazníkov:  
 
 

BEZRÁMOVÝ POSUVNÝ SYSTÉM

Bezrámový posuvný systém je systém vyrábaný firmou Promont Glass s.r.o.. Pohľadovo vytvára dojem súvislej sklenenej plochy. Každá tabuľa sa posúva. Môže byť zhrnutá na ľavej alebo pravej strane, alebo odhrnutá od stredu do strán.
Vrchná a spodná koľajnica s odtokom sú prevzaté z rámového systému. Montujú sa na strop a podlahu. Používa sa dvojkoľaj, trojkoľaj, štvorkoľaj. Je teda možné realizovať zasklenia s počtom 2,3,4,6,8 okenných tabúľ, v závislosti na veľkosti montážneho otvoru. Každý diel sa posúva po spodnej koľajnici pomocou dvoch ložiskových koliesok. Výplň okenného krídla je ESG (kalené) sklo hrúbky 6 mm. Je osadené v spodnom a vrchnom vodorovnom fixačnom profile. Medzi jednotlivé okenné diely je vložené číre, UV stabilné PVC tesnenie tvaru „F“, ktoré utesňuje systém. Na obidvoch stranách môže byť osadené madlo s poistkou, ktoré bráni nežiaducemu otvoreniu z vonkajšej strany. Systém je možno doplniť sieťkou proti hmyzu, ktorá je osadená v samostatnom ráme vo voľnej koľajnici.

Obľúbenosť u zákazníkov:  
 

Odkvapový systém

 

ODKVAPOVÝ SYSTÉM

Používame kvalitný odkvapový systém, ktorý je veľmi obľúbený nielen medzi slovenskými zákazníkmi, ale aj v zahraničí. Správne osadený odkvapový systém spoľahlivo odvádza vodu zo strechy.
V súčasnosti sú na našom trhu vysoko kvalitné ucelené systémy so širokou farebnou škálou. Tieto systémy sú vhodné aj pri zložitejších projektoch. Veľmi dôležité je správne osadenie žľabov tak, aby voda čím skôr odtekala a tak sa znížilo riziko poškodenia exteriérových častí terasy. V súčasnej dobe sa odkvapové systémy vyrábajú z vysokokvalitného lakoplastovaného plechu, ktorý značne predlžuje jeho životnosť.

Posuvné siete

 

POSUVNÉ SIETE

Posuvné siete sú vynikajúcou voľbou pri zasklení terasy alebo altánku k posuvnému rámovému systému. Naplno ich využijete hlavne v letných mesiacoch, kedy lieta väčšie množstvo hmyzu. S posuvnými sieťami budete mať perfektne prevzdušnenú terasu. Počas zimných mesiacov je možné veľmi jednoducho posuvnú sieť demontovať a svojpomocne vymeniť za diel so sklenenou výplňou.